Header Ads

Ні в одній країні світу манну кашу не їдять, тільки в СРСР!!! І ось чому

Чому ж така улюблена у нас манка непопулярна в Європі і інших країнах світу?



Підпишіться на новини «UkrMedia» в FacebookTwitter або Google+
З манної каші починали ранок сотні мільйонів жителів Радянського Союзу. У нашій країні, мабуть не знайдеться людини, яка б її не пробував. У дитинстві батьки годували манкою нас, тепер ми годуємо манкою своїх дітей. Чому ж така улюблена у нас манка непопулярна в Європі і інших країнах світу?
Шкода манної каші
Коротко про манної крупі
Манка, або манна крупа — це крупа грубого помолу з пшениці, середній діаметр частинок якої становить від 0,25 до 0,75 мм Манка — побічний продукт при виробництві пшеничного борошна, коли після розмелювання залишається близько 2 % дрібних осколків зерна.
Для виготовлення манки використовуються як тверді, так і м'які сорти пшениці. Дізнатися, яку саме манну крупу ти тримаєш у руках, можна з маркування на упаковці: М — з м'яких сортів, Т — з твердих, МТ — із суміші сортів.
Манна крупа марки Т містить більше білка, менше крохмалю, довше вариться (10-15 хвилин проти 5-8 у м'яких сортів) і дає кашу з відчутно крупчастою структурою. Це, по суті, дві різні каші — і за смаком, і по корисності.
Манка — єдина крупа, яка перетравлюється в нижньому відділі кишечнику і тільки там всмоктується в стінки. Рідкі манні каші включають в дієти, призначають при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і після операцій на шлунку і кишечнику.
Манка на Україні і в Європі
На Русі манка з'явилася в XIII столітті і коштувала дуже дорого. Все змінилося в СРСР, коли манну крупу стали робити з відходів переробки пшениці. Дешевий, а тому загальнодоступний продукт швидко полюбився мільйонам радянських громадян.
Найчастіше манну крупу використовували для варіння, тобто для приготування манної каші. Це блюдо стало ключовим у меню дитячих садків, шкіл, технікумів, вузів і громадських їдалень.
В Європі манна крупа використовується здебільшого для приготування пудингів, десертів, випічки, різних солодощів. Так, в Італії борошно з твердих сортів пшениці грубого помелу називають семолиной. З семолины роблять макарони, пудинги, італійські галушки ньоккі, додають в тісто для піци.
На Сході з манки готують солодощі, змішуючи її з мигдалем, цукром, олією і кедровими горіхами. У Туреччині з манної крупи готують халву irmik helvasi.
У Фінляндії популярністю користується десерт vispipuuro — холодна манка, збита з ягодами.
В Індії до різних фестивалів та свят готують рава ладу — домашні цукерки з манної крупи.
У Німеччині та Литві користується популярністю буберт — манний пудинг з яйцем. На відміну від каш, буберт не вариться, а лише заварюється. Заварену крупу, знявши з вогню, деякий час залишають набухати під кришкою. У остиглу крупу вводяться розтерті з цукром жовтки. На останньому етапі приготування додають збиті білки.
Користь чи шкода
На сьогоднішній день немає однозначної думки, чи корисна манна каша. З одного боку, манка на 70 % складається з крохмалю, у ній багато білків, різних вітамінів і мінеральних речовин. Манка дуже швидко готується, тому всі мікроелементи, що містяться в ній, зберігаються. Вона майже не містить клітковину, її можна рекомендувати в післяопераційний період.
І все ж вводити цю страву в свій раціон варто з обережністю. В манної каші багато білка глютену, який може викликати харчову алергію. Крім того, приблизно один з 800 європейців страждає тяжкою спадковою хворобою — целіакію, або непереносимістю глютену.
Целіакія підступна тим, що вміло маскується під безліч інших захворювань. Як правило, вперше хвороба проявляється в дитячому віці, коли дитина починає їсти продукти з глютеном.
Глютен викликає атрофію слизової оболонки тонкої кишки, з-за чого порушується кишкове всмоктування і розвивається хронічна діарея. Запалений кишечник не здатний засвоїти навіть перероблені речовини, що призводить до різних проблем зі здоров'ям.
Дуже часто манну кашу готують для дітей, однак слід врахувати, що високий вміст крохмалю для дитячого організму не потрібно, і більш того, дитячий шлунок не готовий перетравлювати крохмальні вуглеводи, якими багата манка.
Гліадин, що міститься в манній крупі, викликає омертвіння ворсинок кишечника, а фітин змінює мікрофлору кишечника так, що вона перестає всмоктувати вітамін D і залізо, необхідні для росту дитини.
Тому маленькі діти, яких по два-три рази на день годують манною кашею, недоотримують кальцію і нерідко хворіють рахітом, а старші люди страждають остеопорозом. Проти манної каші та дитячі педіатри. Дітям старше року манну кашу вони радять давати не частіше одного разу на 7-10 днів.
В манну кашу батьки чомусь кладуть найбільше цукру. З-за цього вона виходить солодкою, а діти люблять солодке. Рясне вживання манної каші вранці і вечорами загрожує запорами.
Манка — вуглеводна їжа, а вуглеводів властиво перетворюватися в жирову тканину. Таким чином, прищеплюючи любов до манної каші, ти дійсно способствуєшь ожиріння дитини.
Зрозуміло, манна каша не марна — як би інакше на ній виросло стільки дітей, в тому числі і ми з вами? Вона є чудовим дієтичним продуктом, покращує засвоєння білків, незамінна при хронічній недостатності нирок.
Чи можна дітям їсти манну кашу, повинні, зваживши всі за і проти, вирішити батьки. Педіатри рекомендують не давати манку дітям до року і строго обмежити вживання манки дітьми у віці до трьох років.
Всі неприємності, які таїть манна каша в ранньому дитинстві, зовсім не страшні дорослій людині, а в літньому віці недоліки позбавленої білка крупи перетворюються в достоїнства. Літнім людям манна каша дуже корисна — допомагає уникнути гіпермінералізації кров'яних тілець, попереджає рак товстої кишки, не подразнює шлунок і чудово насичує.
На платформі Blogger.